Home

Kontakt | English

Print

Pontus de la Gardie majavieine ei pakuta, sest restoran suletud, vabandust!

Pontuse kojutulek.    

Kui Pontuse vaim ühel päeval pilvepiirilt alla vaatas, nägi ta et tema vanas mõisas on uus elu käima pantud ja häärberisse isegi sööma- ja joomaruumid kenasti sätitud.
Kohe andis ta Kolgamõisarahvale märku ruttu Prantsumaale minna ja tema sünnimõisast Prantsusmaa päramisest kandist Carcassone linna kõrvalt hüva veinivirret, mis veel pealegi tema enda auväärset nime kandis, Kolka tuua. Punasest, roosast ja valgest Pontus De la Gardiest saagu Kolga Mõisa majavein. Kaasa tuli võtta muidki peenemaid Gardie nimega pudeleid.
Et Pontus oli noorest peast  Itaaliamaal tapelnud ja ka seal häid jooke maitsnud siis käskis ta külalistele keelekastet tuua ka püha Assisi kloostri aiast.
Ja et Liiwima rüütelkonna rüütliemandad armatsesid jootude ajal muu magusa kõrvale magusat mekkida, siis selleks tarbeks oli varutud  Rusti linna vabahärradelt grüüne veini Veltliner ja ühte eritabast jooki kus viinimarjad põesa küllest ära korjatakse siis kui õues suur pakane väljas on. Seda üpris magusat jooki hüütakse seepärast ka lumeveiniks ehk saksa keeli Eiswine